strzałka do góry

Kategorie

Katalog

Włączone filtry:

Kominy Jest 111 produktów.

Podkategorie

 • Nasady kominowe

  W tej kategorii proponujemy nasady kominowe obrotowe, które wspomagają wentylację grawitacyjną, a także nasady samonastawne na kominy, których zadaniem jest pomoc w odprowadzaniu spalin z urządzeń grzewczych. Nasza oferta zawiera również nasady hybrydowe na kominy, które, aby wspomóc ciąg kominowy, wykorzystują naturalne czynniki lub korzystają z silnika elektrycznego. Oczywiście w asortymencie mamy też nasady stałe oraz mechaniczne nasady kominowe, czyli generatory ciągu. Zachęcamy do dokonania zakupów. Służymy fachowym doradztwem.

 • Generatory ciągu kominowego

  Generator ciągu to nasada kominowa montowana na szczycie komina wentylacyjnego, spalinowego lub dymowego*. Jego zadaniem jest zwiększenie i stabilizacja ciągu kominowego niezależnie od wysokości, przekroju poprzecznego komina, wiatru czy innych czynników zewnętrznych. Generator ciągu wytwarza podciśnienie w przewodzie kominowym poprzez wykorzystanie zjawiska fizycznego - injekcji. Polega ono na wytworzeniu podciśnienia w głównym przewodzie kominowym poprzez wytworzenie strumienia powietrza w przewodzie pobocznym. Strumień powietrza wytwarzany jest przez wentylator znajdujący się poza obrębem przewodu kominowego. Ten sposób działania nie powoduje blokowania przewodu kominowego a także zapewnia urządzeniu odporność na wysokie temperatury.
  Nasadę montuje się na wylotach kominowych szczególnie w budownictwie jednorodzinnym.

 • Wywietrzniki dachowe grawitacyjne

  Wywietrzniki WLO to konstrukcja wywietrzników grawitacyjnych wykonanych w całości z laminatu poliestrowo-szklanego. Dzięki zastosowanym materiałom i technologii wykonania wytworzona konstrukcja posiada kształt opływowy. Pozwala to na osiągnięcie optymalnych ilości powietrza wywiewanego z pomieszczeń wentylowanych. Rozwiązanie konstrukcyjne uniemożliwia w przypadku opadów przedostawanie się deszczu do wewnątrz pomieszczenia wentylowanego, a owiewający zewnętrzną powierzchnię wywietrznika wiatr w istotny sposób poprawia jego parametry wywiewne.

 • Regulatory ciągu kominowego

  Regulatory ciągu kominowego służą do stabilizacji i zmniejszenia zbyt dużego podciśnienia w przewodach kominowych.

 • Systemy kominowe

  Przyłącza kominowe wykonane są z blach stalowych czarnych w gatunku DC01 o grubości 2,0[mm]. Stosuje się je jako przyłącza do odprowadzenia spalin z kominków i urządzeń grzewczych na paliwa stałe (pracujących bez kondensacji), gdzie temperatura spalin może dochodzić do 1000[ºC].

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 111 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 111 elementów
Kominy

Kominy z pozoru odległa, lecz w praktyce mające bezpośredni wpływ na komfort naszego życia. Odpowiednie zakończenie kominowe ma bezpośredni wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy. Szeroka oferta na nasady kominowe oraz regulatory ciągu kominowego.