• Pakiet

Turbowent TULIPAN hybrydowy podstawa wciskana

Obrotowa nasada kominowa TURBOWENT TULIPAN HYBRYDOWY jest urządzeniem dynamicznie wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego, dodatkowo wyposażonym w silnik bez szczotkowy małej mocy do jego skutecznej stabilizacji

Pobierz kartę katalogową

Obrotowa nasada kominowa TURBOWENT TULIPAN HYBRYDOWY jest urządzeniem dynamicznie wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego, dodatkowo wyposażonym w silnik bez szczotkowy małej mocy do jego skutecznej stabilizacji. Montuje się ją na wylotach kominów wentylacyjnych o działaniu grawitacyjnym.

Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w jedną i tę samą stronę wytwarzając podciśnienie w króćcu dolotowym nasady, co w efekcie powoduje wzrost natężenia przepływu powietrza w przewodach.

Jeśli wiejący wiatr nie jest na tyle silny by uzyskać prędkość obrotową ustawioną na sterowniku, silnik elektryczny dopędza nasadę do zadanej prędkości, jeśli jest zbyt mocny, silnik ogranicza prędkość obrotową. W sytuacji, gdy wiejący wiatr jest wystarczający dla zapewnienia właściwej prędkości obrotowej TURBOWENT TULIPAN HYBRYDOWY działa jak zwykła nasada wiatrowa, a pobór energii elektrycznej jest minimalny.

Nasadę montuje się na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej, szczególnie w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Budowa nasady pozwala na umiejscowienie jej na przewodach znajdujących się bardzo blisko siebie. Opatentowany sposób montażu wersji standardowej pozwala na montaż nasady bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

ZASTOSOWANIE

- do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej;

- kiedy występują zawirowania powietrza na wylocie komina

spowodowane jego niekorzystnym usytuowaniem;

- przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach

(II i III strefa obciążenia wiatrem);

- kiedy brak jest ustabilizowanego ciągu kominowego lub jest on

zbyt mały;

- do budowy systemu wentylacji hybrydowej.

WYKONANIE

• Turbina aluminiowa Podstawa-bl.

chromoniklowa - TH150CHAL-T

• Turbina aluminiowa malowana Podstawa-bl.

chrom malowana - TH150ML-T

• Turbina bl. chromoniklowa Podstawa-bl.

chromoniklowa - TH150CHCH-T

Symbol producenta
Waga (kg)
TH150CHAL-PT*
2,6
TH150CHCH-PT*
2,6
Symbol producenta
Szkic
Średnica przyłącza Ø
TH150CHAL-PT*
150
TH150CHCH-PT*
150
Produkty
Model
Cena netto
Cena brutto

pokaż mniej modeli

In the same category:  Hybrydowe nasady kominowe